Утрински Весник
Спорт

Реал се врати од „мртвите“, но на крајот сепак загуби од Ефес

Реал се врати од „мртвите“, но на крајот сепак загуби од Ефес

Анадолу Ефес во неверојатно драматичен меч во Истанбул го победи Реал Мадрид со 90:89 во дуелот од 24. коло во Евролигата. На почетокот на последниот период гостите имаа 17 поени негатива, успеаја да се вратат и да поведат, но завршниот удар сепак го зададе турскиот клуб.

dobivaj vesti na viber

На минута и пол до крајот, Јабуселе погоди тројка за 83:84 и тотално неизвесна завршница. Сепак, возврати и Ларкин со тројка, а потоа со поените на Плајс и на Клајбурн, го доби овој меч.

Муса погоди тројка за 90:89, но веќе беше доцна, останаа само 2 секунди до крајот, па триумфот му припадна на Ефес.

Можете да прочитате

Зинченко благодарен на Уфа, но не сака ниту да го спомене името Русија

Како пилешкото кари ја „десеткуваше“ холандската репрезентација

Англиските играчи шокирани од изведбата на нивната химна