Утрински Весник
Македонија

Расчистен случајот со заканата кон вработени на „Канал 5“

Кривична пријава против жена од Кочани за ширење омраза на Фејсбук

Во Одделението за внатрешни работи Гевгелија извршен е службен разговор со Р. Е. (47) од Гевгелија поради упатени закани преку интернет кон вработени во телевизијата „Канал 5“.

dobivaj vesti na viber

Р. Е. го признал делото и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава до Основното јавно обвинителство Гевгелија.

Можете да прочитате

(Видео) Во колона со полициска придружба Бугарите од граница тргнаа кон Скопје

Преминот Деве Баир повторно прооден, МВР го поправи дефектот на системот

ЗНМ: Односот на владините службеници е цензура