Утрински Весник
Македонија

Променливо облачно и постудено, од утре потопло

Магливо утро, преку ден сончево со мала облачност

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 5, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје претежно облачно и ветровито со засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 8 степени.

Од утре ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси