Утрински Весник
Македонија

Пресметка на Кинези во локал во Центар

Пресметка на Кинези во локал во Центар

Државјанин на Кина со престој во Скопје, бил нападнат од друг кинески државјанин.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, на нападот претходело недоразбирање, а инцидентот се случил во угостителски објект во центарот на градот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран