Утрински Весник
Македонија

„Ќе измонтирам слики и ќе му пратам на маж ти, ако не ми дадеш 500 евра“ – Кoсовец уценувал жена од тетовско село

„Ќе измонтирам слики и ќе му пратам на маж ти, ако не ми дадеш 500 евра“ – Кoсовец уценувал жена од тетовско село

Полицијата поднесе кривична пријава против Б.А. од Косово, поради уцена.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, пријавениот пред неколку месеци преку лажен кориснички профил на социјалната мрежа „Тик – ток“ стапил во контакт со жена од тетовско село, по што со уцена дека ќе изработи монтирани компромитирачки фотографии и дека ќе ги дистрибуира до нејзиниот сопруг, од неа барал 500 евра.

Мажот потоа ги објавил фотографиите на профилот, велат од полицијата.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран