Утрински Весник
Македонија

Повреден скопјанец во Гази Баба додека извршувал работни задачи

Повреден скопјанец во Гази Баба додека извршувал работни задачи

30-годишен скопјанец се здоби со тешки телесни повреди дедека узвршувал работни задачи.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, вчера во 17.30 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Р.Х.(30) од Скопје со тешка телесна повреда, со која се здобил додека извршувал работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и известен бил трудов инспектор.

Можете да прочитате

ЛДП со осуда за скандалозната објава на Касами: „Македонија е мултиетничка држава“

Kасами: Тетово е главниот град на Албанците во Северна Македонија

Тинејџер силувал малолетничка