Утрински Весник
Македонија

Малолетна девојка од Шуто Оризари избегала од дома за да живее со малолетниот брат на нејзината другарка

Малолетна девојка од Шуто Оризари избегала од дома за да живее со малолетниот брат на нејзината другарка

Малолетна девојка од Шуто Оризари излегла од својот дом и повеќе не се вратила.

dobivaj vesti na viber

Откако родителите добиле порака дека таа нема да се врати дома бидејќи сакала да живее со малолетниот брат на нејзината другарка, веднаш го пријавиле случајот и по кратко време нивната ќерка била најдена.

Според информациите од МВР, вчера во 22.10 часот 37-годишна скопјанка пријавила дека нејзината малолетна ќерка се оддалечила од домот на подрачјето на Шуто Оризари заедно со нејзината другарка.

Според пријавеното, родителите подоцна добиле порака дека ќерка им ќе остане да живее со малолетниот брат на другарката, во нивниот дом.

Откако била пронајдена, малолетничката кажала дека била во љубовна врска со малолетникот и имала сексуален однос со него.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси