Утрински Весник
Спорт

Пораз за Белгија, убедлив триумф на Србија

Пораз за Белгија, убедлив триумф на Србија

Фудбалската репрезентација на Белгија немаше добра увертира за Светското првенство во Катар. Белгијците го загубија пријателскиот натпревар против Египет со 1:2. Мостафа Мохамед и Трезеге беа стрелци за Египќаните, а Лоис Опенда погоди за Белгија.

dobivaj vesti na viber

Србија оствари убедлив триумф (1:5) на гости против Бахреин. Душан Тадиќ го отвори резултатот, а израмни Хилал од пенал во 15.минута. До крајот доминираа српските репрезентативци.

Тадиќ постигна нов гол за предност, а потоа стрелаа и Влаховиќ, Ѓуричиќ и Јовиќ.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема