Утрински Весник
Македонија

Полицајци нападнати во Велес и Струмица, сторителите приведени

Приведен крадец од Битола, одземеното вратено на сопственикот

Вчеравечер во 22.40 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода В.М.(55) од Струмица затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

dobivaj vesti na viber

Малку по полноќ, пак, во 00.50 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го привеле В.Ј.(27) од Велес затоа што во угостителски објект во Велес агреисвно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на случајот и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Димитров: Добро е што ниту НД ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме

Едукативен настан за подигнување на свесноста за лицата со дијабет – земјава сѐ уште без развиен концепт за менаџирање со дијабетес

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева