Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Вест Хем го испрати Лидс на чекор до испаѓање

(ВИДЕО) Вест Хем го испрати Лидс на чекор до испаѓање

Вест Хем го совлада Лидс Јунајтед со 3:1 и ги испрати гостите на чекор до испаѓање од елитата. Пред последното коло во Премиерлигата, Лидс има 31 бод и се наоѓа на 18. позиција која води во Чемпионшип, а Евертон, кој е над опасната зона, има два бода повеќе и во последното коло игра дома против Борнмут.

dobivaj vesti na viber

Родриго постигна гол за водство на Лидс во 17.минута, но израмни Деклан Рајс во 31.минута.

Триумфот за Вест Хем го донесоа Џерод Боувен со голот во 72.минута и Мануел Ланзини кој стави точка на мечот во судиското продолжение.Можете да прочитате

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот

(ВИДЕО) По тежок директен судир со глави играчот на Бордо заврши во кома