Утрински Весник
Македонија

Семејно насилство во Скопје – малолетна ќерка ја нападнала мајка си

Семејното насилство во пораст, три интервенции на МВР за еден ден

Денеска во 03.20 часот во Полициската станица Центар, 36-годишна жена од Скопје пријавила дека вчера во 21.00 часот нејзината малолетна ќерка физички ја нападнала, по што вонбрачниот сопруг на нејзината ќерка се обидел да ја нападне со остар предмет.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Османи- Влаховски: Ја цениме континуираната поддршка на Словачка за нашите европски интеграции

Судски совет му врати на Пендаровски по критиките: Тоа се нивни видувања

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот