Утрински Весник
Македонија

По околу половина час се чека за влез во државава на ГП Табановце и за излез на ГП Богородица

Granichen Premin 1.webp.webp

По околу половина час се чека за влез во државава на граничниот премин Табановце и за излез од државава на ГП Богородица, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. 

-Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти АМСМ. 

Можете да прочитате

Покрај екстремно топлото време викендов, во попладневните часови во западните предели очекуваме локален пороен дожд, грмежи и краткотрајно невреме

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија – ја претепал некој или ја прегазил?

РЕК Битола работи со еден блок