Утрински Весник
Македонија

Петровска: Безгласните пудлици пратија соопштение – уште недојдени на власт се испозадолживте

Img 7449.png

Пратеничката од СДСМ, Славјанка Петровска реагираше на социјалните мрежи откако претходно ВМРО-ДПМНЕ во соопштение, ја нарекоа безлична и ја споредија со вазна во трговски центар.

„Откако премолчеа 12 часа во Собрание, безгласните пудлици пратија соопштение. Е па вчера имаа имаа забрана за зборување, на Али му се брзаше за да ја достави фактурата за гласање на Законот, па затоа Мицкоски и 77 послушници седеа мирно во Собрание. Навредата према мене во официјално партиско соопштение е знак на вашата немоќ. Ве боли што ве потсетив на изјавите на Мицко пред 1 месец контра ДУИ….боли а!? Ќе ве боли уште повеќе. п.с Уште недојдени на власт се испозадолживте, Ви стигнува фактурата од Мала Речица“ пишува Петровска.

Можете да прочитате

Дизелот повторно поскапува – 24info.mk

Лога: Со распуштањето на Судски совет и Советот на јавни обвинители се загрозува судската независност

Пријавени 47 нови случаи на голема кашлица, вкупно има 746 заболени во државава