Утрински Весник
Македонија

Петровска кон ВМРО-ДПМНЕ: Навредата кон мене во вашето соопштение е знак на вашата немоќ

Petrovskasobranie.png

Пратеничката од СДСМ, Славјанка Петровска реагираше на социјалните мрежи откако претходно ВМРО-ДПМНЕ во соопштение, ја нарекоа безлична и ја споредија со вазна во трговски центар.

„Откако премолчеа 12 часа во Собрание, безгласните пудлици пратија соопштение. Е па вчера имаа имаа забрана за зборување, на Али му се брзаше за да ја достави фактурата за гласање на Законот, па затоа Мицкоски и 77 послушници седеа мирно во Собрание. Навредата према мене во официјално партиско соопштение е знак на вашата немоќ. Ве боли што ве потсетив на изјавите на Мицко пред 1 месец контра ДУИ….боли а!? Ќе ве боли уште повеќе. п.с Уште недојдени на власт се испозадолживте, Ви стигнува фактурата од Мала Речица“ пишува Петровска.

Можете да прочитате

Продолжен е рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Ќе треба ли да се случи најлошото: Секој од моите колеги пожарникари работи “еден за тројца”, а секое заменичко министерско место расте

Скопјанец e уапсен – агресивен кон полицајци во пункт за сликање за лични документи