Утрински Весник
Македонија

Османи: Граѓаните сами одлучуваат кого ќе поддржат во вториот круг

Osmani.webp.webp

Граѓаните самите одлучуваат за тоа кого ќе поддржат во вториот круг, изјави денеска потпретседателот на ДУИ, Бујар Османи кој беше и кандидат за претседател на прашањето дали како Европски фронт одлучиле како ќе се позиционираат на вториот круг од претседателските избори.

Тој не откри конкретно дали од ДУИ планираат претседателските избори.

-Сметаме дека тоа е суштината на демократијата. Наше е да ги информираме граѓаните за сите аспекти од одлучувањето, а на крајот одлуката е нивна, додаде Османи 

Можете да прочитате

Парада на гордоста на 22 јуни под слоганот „Спектакуларно неспослушни“

Мојсоска: Прв закон што ќе го поднесеме е Законот за една изборна единица

ВМРО-ДПМНЕ: Се уште нема конечен договор со ЗНАМ, разговорите се одвиваат во позитивен дух