Утрински Весник
Спорт

Нула на „Ренато Далара“

Нула на „Ренато Далара“

Болоња и Лацио одиграа натпревар без голови во 26.коло, во Серија А. Лацио, по триумфот во Неапол, не успеа истото да го направи и на „Ренато Далара“ стадионот и ега со натпревар повеќе на третото место има само бод повеќе од Рома и Милан. Овие два тима утре ќе ги одиграат своите натпревари.

dobivaj vesti na viber

Болоња и Лацио одиграа здодевен натпревар, најдобрата шанса на натпреварот ја пропушти напаѓачот на Лацио Педро во 16. минута кога од непосредна близина го промаши целиот гол.

До крајот на првото полувреме уште еден обид на двете страни, но резултатот остана 0:0. Во вториот дел немаше ниту една закана кон голманите.

Можете да прочитате

Катарците и Ретлкиф со „подобрени“ понуди за Јунајтед, акциите на берзата скокнаа!

Швјонтек се повлече од Мајами, се повредила кашлајќи

„Хитлерсон“ и неговите другари добија доживотна суспензија