Утрински Весник
Спорт

Клајверт ја извлече Валенсија од опасната зона

Клајверт ја извлече Валенсија од опасната зона

Валенсија запиша уште една важна победа во борбата за опстанок, под водство на клупската легенда, Рубен Бараха.

dobivaj vesti na viber

На „Местаља“, во рамките на 25. коло, Валенсија ја победи Осасуна со 1:0.
Голот со кој Валенсија освои три бода го постигна Џастин Клајверт во 74.минута.

Победата на Валенсија можеше да биде изразена со уште ден гол, но Уго Дуро во 91.минута не реализра пенал.

Валенсија е 16. на табелата со 26 бода, Осасуна остана на осмата позиција.Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром