Утрински Весник
Македонија

Неколку лица нападнале тројца скопјани, еден од нив повреден со остар предмет

Двајца малолетници нападнале друг малолетник во автобус на ЈСП-Скопје

Вчера во 18.35 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на улицта „Самуилова“ имало повредено лице од остар предмет, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека, по претходна расправија, неколку лица ги нападнале Е.М.(49), К.И.(71) и Р.А.(60), сите од Скопје, при што со остар предмет му нанеле повреди на Е.М., а со метален предмет ги нападнале К.И. и Р.А., соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Можете да прочитате

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка