Утрински Весник
Македонија

Не сообраќаат возови на релација Скопје-Битола, во пожар изгореа 1.000 прагови од пругата

Не сообраќаат возови на релација Скопје-Битола, во пожар изгореа 1.000 прагови од пругата

Поради штета од пожарите во битолско-прилепскиот регион не сообраќаат возови на пругата Скопје-Битола-Скопје.

dobivaj vesti na viber

Од Железници соопштија дека уништени се околу 1.000 прагови и во моментот интензивно се работи на санација на дефектот.

Засега нема информации кога би можело да се очекува пругата повторно да биде ставена во функција, односно да се осособи за безбедно одвивање на железничкиот сообраќај.

Можете да прочитате

Во Куманово било запалено македонско знаме и поставено албанско – полицијата изврши увид

Заменик министерка за здравство не знае од што починало новороденчето во Битола, испратика наредба за инспекциски надзор

27-годишен маж го запалил домот на родителите – доби забрана за доближување