Утрински Весник
Македонија

Кривична против скопјанец, во неговиот дом пронајдени куршуми

Кривична против скопјанец, во неговиот дом пронајдени куршуми

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 76-годишниот Д.Д. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– На 05.07.2023, полициски службеници извршиле претрес во домот и други помошни простории на пријавениот, при што пронашле и одзеле повеќе куршуми калибар 7,62 милиметри.

Можете да прочитате

Петровска за пописот во Албанија: Македонците имаат апсолутно право да се попишат онака како што се чувствуваат, како Македонци

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Тренчевска: Ќе се залагаме за еднаков пристап на лицата со попреченост во сите населени места во државата