Утрински Весник
Македонија

Од Јавна установа за згрижување на деца исчезнал 16-годишник, полицијата презема мерки

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Вчера попладне во 14.45 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник 16-годишниот Р.М., кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Можете да прочитате

Петровска до командантот на Националната гарда на Вермонт: Македонија е ваш сојузник на кој можете да се потпрете

Петровска за пописот во Албанија: Македонците имаат апсолутно право да се попишат онака како што се чувствуваат, како Македонци

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово