Утрински Весник
Македонија

Малолетник од Куманово со остар предмет повредил друг, па го признал делото

Малолетник од Куманово со остар предмет повредил друг, па го признал делото

Денеска, полициски службеници од СВР Куманово извршиле службен разговор со малолетник од Куманово, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој се сомничи дека на 18.09.2023 на улицата „Борко Танев“ Куманово, со остар предмет му нанел повреди на друг малолетник, исто така од Куманово, соопшти МВР.

Притоа, малолетникот го признал делото, а по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Петровска за пописот во Албанија: Македонците имаат апсолутно право да се попишат онака како што се чувствуваат, како Македонци

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Тренчевска: Ќе се залагаме за еднаков пристап на лицата со попреченост во сите населени места во државата