Утрински Весник
Спорт

Кејн ќе го продолжи договорот со Тотенхем

Кејн ќе го продолжи договорот со Тотенхем

Фудбалерот на Тотенхем и англиската репрезентација, Хари Кејн наскоро би требало да го продолжи договорот со лондонскиот клуб, пренесува британски „Атлетик“. Кејн има договор со Тотенхем до следниот јуни.

dobivaj vesti na viber

Некои британски медиуми објавија дека постои можност Тотенхем да го продаде својот најдобар играч на крајот на сезоната за да не ризикува да остане без обештетување во јуни 2024 година.

Во преден план за негово доведување беа Манчестер јунајтед и Баерн Минхен.

Сепак, „Атлетик“ наведува дека Кејн не сака да го напушти Тотенхем, туку планира да ја продолжи соработката со лондонскиот клуб.

Кејн (29) е член на Тотенхем од 2009 година, а за овој клуб одигра 414 натпревари и постигна 265 голови.

Можете да прочитате

Бензема и Вини за голема победа во продолженија во жестокото мадридско дерби

Билбао ја освои „Месталја“ за полуфинале во Кралскиот куп

Реал го доби евролигашкото „Ел класико“ по драматични продолженија