Утрински Весник
Македонија

Излета „пасат“ на патот во Кичево, двајца повредени

237 санкционирани возачи во Скопје: 79 за брзо возење

Вчера, околу 19.20 часот, во ОВР Кичево било пријавено дека на регионалниот пат Кичево – Осломеј, во близина на с. Мамудовци, патничко моторно возило „фолксваген пасат“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Н. Џ. (56) од с. Стрелци, излетало од патот. Во несреќата возачот Н. Џ. добил тешки телесни повреди, а сопатникот Н. Џ. (64) од с. Гарани добил телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево.

dobivaj vesti na viber

Увид на местото на несреќата извршила екипа на ОВР Кичево.

Можете да прочитате

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Времето денеска сончево со слаб ветер

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието