Утрински Весник
Македонија

Инаугуративна седница за формирање на Советот за НАТО активности

Во Владата денеска ќе се одржи инаугуративната седница за формирање на Советот за НАТО активности. Како што соопшти владината прес-служба, на седницата ќе се обрати техничкиот премиер Талат Џафери.

Покрај Џафери, на седницата ќе се обратат и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, министерката за одбрана, Славјанка Петровска и британскиот амбасадор, Метју Лосон.

Можете да прочитате

Битиќи – Смит: Обединетото Кралство и С. Македонија имаат одлични економски односи и голем потенцијал за развој

Приведени крадци во Прилеп

Бојмацалиев: „Пролет” со принципот „прв дојден, прв услужен” функционираше, сега граѓаните не можат да закажат термин по седум, осум дена