Утрински Весник
Македонија

Холанѓанец уапсен во хотел во Струга

Уапсен е скопјанец поради напад врз полицаец

Холанѓанец е уапсен во хотел во Струга поради илегален влез во земјата.

dobivaj vesti na viber

Во текот на вчерашната вечер, околу 14 часот, во хотел во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го привеле А. Х. Д. М.(35) од Холандија затоа што претходно остварил илегален влез во државата. Тој бил предаден на полициски службеници за прекуграничен криминал и имиграции при Регионалниот центар за гранични работи Запад, соопшти МВР.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Македонската Армија се засилува и модернизира – Голем конвој со воени возила вечерва пристигна во Македонија

utrinskilogin

АМСМ: Оштетена e оградата на мостот на Вардар, на патот кај селата Орешани – Таор

(Видео) Пет лица повредени, двајца потешко – епилог од несреќата на автопатот Тетово-Скопје