Утрински Весник
Спорт

Фрустрираниот Роналдо повторно ја фрли капитенската лента

Фрустрираниот Роналдо повторно ја фрли капитенската лента

Фудбалската репрезентација на Португалија загуби од Шпанија со 1:0 во Брага и пропушти да се пласира на Ф4 во Лигата на нации. На Португалците им беше доволен и бод во Брага за да ја остварат целта, но со голот на Алваро Мората во 88. минута, Шпанија им се приклучи на Хрватска, Холандија и на Италија на завршниот турнир во јуни 2023 година.

dobivaj vesti na viber

Тоа беше уште една фрустрирачка вечер за Кристијано Роналдо, кој пропушти неколку добри шанси.

На крајот од натпреварот Роналдо повторно ја фрли капитенската лента на Португалија. Тоа предизвика голема бура во јавноста, со оглед дека го направи истото и во март 2021 година на ремито во Белград меѓу Србија и Португалија (2:2) во квалификациите за ЕП.

Можете да прочитате

Саудиска Арабија сака да ги привлече Меси и Роналдо во својата лига

Камерунецот Ондуа игра на мундијалот со руско знаме на копачките

Штета за Еквадор – доминира против Холандија, но стигна само до реми, се повреди единствениот стрелец