Утрински Весник
Спорт

Францускиот ас од Јуве се сели во Премиер лигата

Францускиот ас од Јуве се сели во Премиер лигата
Ss2

Манчестер Јунајтед и Ливерпул се заинтересирани за играч на Јувентус чиј договор со „старата дама“ истекува на крајот од сезоната.

dobivaj vesti na viber

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Адриен Рабио нема да го продолжи договорот со Јувентус. Клубот и фудбалерот не успеаја да се договорат околу финсискиот дел.

Ss1

Откако стана јасно дека Рабио ќе го напушти Јувентус, трката за неговиот потпис ја започнаа англиските великани.

Рабио оваа сезона одигра 30 натпревари за Јувентус и постигна седум гола.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина