Утрински Весник
Скопје

(Фото) Еве како денеска изгледаат промотивните штабови на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ на улица Македонија

D3ce2c06 2f8a 4579 8aa9 8e93aaf4f0d5.jpg

Еден спроти друг, на најпознатата улица во Скопје, улица Македонија се поставени промотивните штабови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за претстојните избори.

Денеска започна кампањата за претседателските избори, а нешто после пладне сликата во двата штаба изгледаше вака.

Додека штабот на СДСМ беше полн со партиски активисти, случајни гости и намерници и од каде понекогаш се слушаше пријатна музика, штабот на ВМРО-ДПМНЕ беше целосно затворен.

Ова е сликата неколку денови откако се одржа големиот и масовно посетен настан на кандидатот Стево Пендаровски, но и исто толку денови откако излезе големиот скандал за нарачување анкети од страна на ВМРО-ДПМНЕ како дел од Оперативен план на дејствување што протече во јавноста.

Зачудувачки е што штабот на ВМРО-ДПМНЕ денеска остана празен. Дали можеби во ВМРО-ДПМНЕ завладеала некаква паника по скандалот со Оперативниот план или пак сите се активирани за вечерашниот митинг пред зградата на Владата, ќе стане појасно во деновите што доаѓаат.

Можете да прочитате

Изменет режим на сообраќај во Скопје во сабота и недела поради митинзи

Општина Центар организира хуманитарен настан за лекување на Кара Селовска

Герасимовски: Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”