Утрински Весник
Македонија

(Видео) Колони камиони чекаат за влез во Грција

Gp Bogorodica.jpg
Ss2

Попладнево километарски колони има од македонска страна кои чекаат да влезат во соседна Грција.

Причината за застојот е штрајкот што грчките цариници стапија во штрајк па минувањето на граничните премини се одвива само во одреден временски период за одредени категории возила.

300x250 (7)
Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ