Утрински Весник
Македонија

Дрво падна врз жена во центарот на Скопје (ФОТО/ВИДЕО)

6d0a103c 3613 4905 Aa32 F88dabba410b.jpeg

Како резултат на силниот ветер во центарот на Скопје на булеварот Климент Охридски, во близина на Европскиот универзитет, дрво падна и поклопи жена која во моментот се движела на тротоарот.

Пристигна и брза помош, а жената е пренесена на Клиничката болница во Скопје. Истот така поради паднатото дрво има застој во сообраќајот.

Паднати дрвја и има и во други скопски населби, меѓу кои и во Пролет како и во населбата Ѓорче Петров.

Можете да прочитате

Петровска до ВМРО-ДПМНЕ: Не глумете опозиција, власт сте

Случајот е затворен: Родителите на бебето и медицинската сестра се смирија и си подадоа рака

Обвинение за пет лица во случајот „Грчец“