Утрински Весник
Скопје

Жена е повредена при пад на дрво во Центар

Image 1 1.png

При падот на дрво на булевар Климент Охридски, кајј зградата на Европски универзитет, повредена е една жена, дознава 24инфо.мк.

Со реакција на Итната медицинска помош, жената е преземена и однесена на скопските клиники.

Инаку во Скопје дува силен ветер кој се спушти од север, каде невремето во Србија, БиХ и Хрватска предизвика многу штети, а во Црна Гора загинаа и најмалку две лица.

Можете да прочитате

(ФОТО) Аеродром повеќе од три часа во тотален мрак

Цел кров падна врз паркирани автомобили во Маџари – направена е огромна штета (ФОТО)

Откорната кровна конструкција, паднати дрва и поплава по улиците: Еве што остави зад себе денешното невреме во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)