Утрински Весник
Македонија

Битиќи на велигденски јајца кај Спасовски дома (фото)

Img 7764.jpeg

Вицепремиерот Фатмир Битиќи денеска бил на гости дома кај екс министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски по повод празникот Велигден. 

„На гости во мојот дом беше другарот Фатмир Битиќи, по повод празникот Велигден, Христово Воскресение. Му посакувам здравје низ целата година“, напиша Спасовски. 

Спасовски објави фотографии на социјалните мрежи. 

Можете да прочитате

Парада на гордоста на 22 јуни под слоганот „Спектакуларно неспослушни“

Мојсоска: Прв закон што ќе го поднесеме е Законот за една изборна единица

ВМРО-ДПМНЕ: Се уште нема конечен договор со ЗНАМ, разговорите се одвиваат во позитивен дух