Утрински Весник
Спорт

„Барселона не е подготвена да се бори за три трофеи“

„Барселона не е подготвена да се бори за три трофеи“

Напаѓачот на Барселона, Роберт Левандовски призна дека неговиот тим моментално нема квалитет и не е во состојба да се бори за три трофеи во една сезона.

dobivaj vesti na viber

Полскиот репрезентативец истакна дека има многу проблеми кои не можат да се решат за една недела или еден месец.

„Имаме добар тим, можеби ќе се засилиме со еден или двајца играчи. Тимот не е идеален, но е конкурентен. Оваа сезона имавме проблеми во Лигата на шампионите и мораме да го поправиме тоа. Треба да се признае дека Барселона не е подготвена да се бори за три трофеи во една сезона“, изјави Левандовски, кој минатото лето дојде на „Камп Ноу“ од Баерн.

Искусниот напаѓач оваа сезона во шпанската лига постигна 15 гола на 21 натпревар и е еден од најзаслужните за убедливото прво место на Каталонците.

Можете да прочитате

Зинченко благодарен на Уфа, но не сака ниту да го спомене името Русија

Како пилешкото кари ја „десеткуваше“ холандската репрезентација

Англиските играчи шокирани од изведбата на нивната химна