Утрински Весник
Спорт

Барса едвај преживеа во Билбао, но на крајот го победи Атлетик

Барса едвај преживеа во Билбао, но на крајот го победи Атлетик
Ss2

Барселона оствари минимален триумф (0:1) на гостувањето против Атлетик Билбао и со девет бода предност ќе го чека новото „Ел Класико“ против Реал Мадрид следната недела. Каталонскиот тим имаше многу среќа, но и одлично се бранеше, а победничкиот погодок го постигна Бразилецот Рафиња во 45.минута од мечот. Тој на прекрасен начин ја затресе мрежата на домаќинот.

dobivaj vesti na viber

Атлетик Билбао имаше одлични шанси за израмнување во финишот, дефанзивците спасуваа од гол-линијата, а во 87.минута не беше признат голот на Ињаки Вилијамс, по прегледување на ВАР-снимката. Се покажа дека Икер Муниаин претходно играл со рака во текот на акцијата.

Ss1Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина