Утрински Весник
Спорт

Ахолу ја расипа забавата во Марсеј

Ахолу ја расипа забавата во Марсеј

Олимпик Марсеј играше со фудбалер помалку од 24.минута, имаше водство од 2:0 сѐ до финишот, а потоа се појави Жан-Ауде Ахолу и за две минути постигна два гола, во 88. и во 89.минута, и донесе реми за Стразбур.

dobivaj vesti na viber

Црвен картон во редовите на Олимпик Марсеј доби Леонардо Балерди во 24.минута, а Шансел Мбемба во 49.минута и Алексис Санчез од пенал во 76.минута, донесоа предност за  домаќинот од 2:0. Но, и тоа не беше доволно за победа.

Можете да прочитате

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот

(ВИДЕО) По тежок директен судир со глави играчот на Бордо заврши во кома