Утрински Весник
Спорт

Ахолу ја расипа забавата во Марсеј

Ахолу ја расипа забавата во Марсеј

Олимпик Марсеј играше со фудбалер помалку од 24.минута, имаше водство од 2:0 сѐ до финишот, а потоа се појави Жан-Ауде Ахолу и за две минути постигна два гола, во 88. и во 89.минута, и донесе реми за Стразбур.

dobivaj vesti na viber

Црвен картон во редовите на Олимпик Марсеј доби Леонардо Балерди во 24.минута, а Шансел Мбемба во 49.минута и Алексис Санчез од пенал во 76.минута, донесоа предност за  домаќинот од 2:0. Но, и тоа не беше доволно за победа.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име