Утрински Весник
Македонија

Сончево време со температура до 14 степени

Сончево време со температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде студено наутро, а преку денот претежно сончево.

dobivaj vesti na viber

Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.

Во Скопје сончево и тивко.

Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси