Утрински Весник
Спорт

Барди тргнува по стапките на Бекам и на Ибрахимовиќ – Има понуда од ЛА Галакси

Барди тргнува по стапките на Бекам и на Ибрахимовиќ – Има понуда од ЛА Галакси

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди би можел да тргне по стапките на прославените Дејвид Бекам и Златан Ибрахимовиќ и да го облече дресот на ЛА Галакси во МЛС лигата на САД. Еден од најпопуларните американски клубови сака да го доведе одличниот играч за врска во своите редови.

dobivaj vesti na viber

Барди многу веројатно ќе замине ова лето од Трабзонспор, откако турскиот клуб не ја одбрани шампионската титула, па раководството најавува дека ќе прави голема реконструкција на тимот.

Во ЛА Галакси и сега настапуваат неколку големи ѕвезди. Таму се мексиканскиот напаѓач Хавиер Хернандез Чичарито, Бразилецот Даглас Коста кој во минатото играше за Јувентус, исто како и Мартин Касерес. Во тимот е и Рики Пуиг, поранешниот фудбалер на Барселона.

Можете да прочитате

Мурињо: Неправда, Тејлор судеше како да е Шпанец

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз