Утрински Весник
Македонија

Автобус на ЈСП нагло закочил и удрил во рампа, повредени најмалку две лица

Автобус на ЈСП нагло закочил и удрил во рампа, повредени најмалку две лица

Автобус на ЈСП, вчера, на улицата Никола Карев во Скопје, нагло закочил и удрил во електронска рампа.

dobivaj vesti na viber

Според информациите, се работи за И. М. (42) од скопското село Чифлик, а во несреќата тешки телесни повреди добила патничката С. Б. (43), а телесни повреди добила патничката М. А. (32), двете од с. Долно Соње, Скопско, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Можете да прочитате

Ковачевски: Расте цената на тутунот, откупот стартува со над 30 проценти повисока цена

Расчистен обид за убиство во Велешта, истрага против едно лице

Белимов: Неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ предизвика колапс на јавниот превоз и хаос во Град Скопје