Утрински Весник
Спорт

Арсенал тргнува по Муса Дијаби

Арсенал тргнува по Муса Дијаби

Англискиот премиерлигаш Арсенал сака да го доведе крилниот напаѓач Муса Дијаби од Баер Леверкузен, пишуваат британските медиуми. Французинот се проценува на сума од околку 50 милиони евра, но се чини дека Германците за него ќе бараат 100 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

Лондонскиот клуб сака да го засили нападот со оглед дека Габриел Жесус ќе паузира долго по повредата што ја заработи на Светското првенство. Арсенал извиси во трката со Челси за трансферот на украинскиот фудбалер Михаило Мудрик и сега се фокусира на други играчи.

Покрај Муса Дијаби, „топчиите“ се заинтересирани и за Душан Влаховиќ од Јувентус.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар