Утрински Весник
Македонија

Арачиновец се заканувал дека ќе го убие градоначалникот на општината

Арачиновец се заканувал дека ќе го убие градоначалникот на општината

На 23.05.2023 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.А. (69) од с.Арачиново постапувајќи по претходна пријава од Ридван Ибраими, градоначалник на општина Арачиново.

dobivaj vesti na viber

Тој пријавил во СВР Скопје дека, додека тој не бил присутен во општинската зграда, Р.А. пред други присутни лица упатувал закани по животот на градоначалникот, а во врска со предмет за доделување на користење на земјиште.

По документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава за кривично дело „Загрозување на сигурноста”.

Можете да прочитате

Облачно и релативно топло време, со локален дожд

Таравари: Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција

Мишев: Со убиството на Навални, Путин сака да ја убие надежта на Русите кои не се согласуваат со неговата политика