Утрински Весник
Македонија

Скопјанец пронајден мртов во стан во Аеродром

Скопјанец пронајден мртов во стан во Аеродром

62-годишен жител на Скопје вчера бил пронајден мртов во својот стан во населбата Аеродром, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

„На 24.05.2023 во 00.19 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на подрачјето на Аеродром бил пронајден починат З.Ц.(62)“, велат од МВР.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии