Утрински Весник
Спорт

Анчелоти и наредната сезона ќе го предводи Реал

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Италијанскиот тренер Карло Анчелоти ќе остане на клупата на Реал Мадрид уште една година
Анчелоти, сезонава осови две титули, на Светскоо клупско првенство и во Купот на Шпанија, но не успеа да ги одбрани трофеите во домашниот шампионат и Лигата на шампионите.

dobivaj vesti na viber

Претходно, првиот човек на Реал, Флорентино Перез изјави дека останувањето на Италијанецот не зависи од исходот на двата меча во полуфиналето на Лигата на шампионите, каде Реал беше поразен од Манчестер Сити.

Перез и Анчелоти се договориле да продолжат со досегашната политика на доведување млади играчи. Речиси сигурно е дека следното засилување ќе биде Џуд Белингем кој пристигнува од Борусија Дортмунд.

А главниот трансфер би требало да следи можеби следната година кога Перез уште еднаш ќе се обиде да го донесе во Мадрид, Килијан Мбапе.

Можете да прочитате

Француската полиција уапси десет навивачи на Лион и ПСЖ поради нереди пред финалето на Купот

Бонучи ја завршува кариерата – 24info.mk

Леброн се откажува од 51 милион долари и ги напушта Лејкерси