Утрински Весник
Македонија

Утре скратени трасите на дел од линиите на ЈСП

За Бадник и Божиќ ЈСП ќе сообраќа по неделен возен ред

Утре (21.05.2023 год), поради одржување на спортско-рекреативната манифестација „Прв до врв“, во период од 9.30 до 10.30 часот, линиите 3 и 3Б ќе сообраќаат до стојалиштето Клинички центар.

dobivaj vesti na viber

„Линијата 25 нема да ги реализира поаѓањата во 9.20 и 10 часот од Транспортен центар, односно во 10 и 10.40 часот од Средно Водно. Посочената линија ќе продолжи да функционира вообичаено почнувајќи со термините за поаѓање во 10.40 часот од Транспортен центар, односно 11.20 часот од Средно Водно“, информираат од ЈСП.

Можете да прочитате

Македонската Армија се засилува и модернизира – Голем конвој со воени возила вечерва пристигна во Македонија

utrinskilogin

АМСМ: Оштетена e оградата на мостот на Вардар, на патот кај селата Орешани – Таор

(Видео) Пет лица повредени, двајца потешко – епилог од несреќата на автопатот Тетово-Скопје