Утрински Весник
Македонија

Алтернатива ќе избира претседател на партијата

Alternativa.jpg

Алтернатива денеска ќе одржи вонреден изборен конгрес, откако по изборот за претседател на Собранието, Африм Гаши поднесе оставка на челната позиција во партијата. До изборот на нов претседател, вршител на должност во партијата е Беким Сали.

Првиот дел од вонредниот конгрес ќе биде отворен за јавноста, а потоа до изборот на нов претседател, тој ќе биде затворен за јавноста.

По завршување на конгресот, најавени се изјави за медиумите.

Можете да прочитате

ВО ИЗМИНАТАТА НЕДЕЛА ЦАРИНСКАТА УПРАВА ЗАПЛЕНИ ЦИГАРИ, ВОЗИЛА, ОБЛЕКА И ДРУГО

СДСМ: Дали Муцунски, Тошковски и Мисајловски исто имаат проблем со колената?

Активни пожарите на Серта и Огражден: гори во Кумановско, Велешко, Штипско, Битолско, Охридско