Утрински Весник
Балкан

Нов инцидент во Косово: Србин бил нападнат во маркет

Kosovska Policija.jpg

Во продажен објект во Доња Брњица кај Приштина синоќа околу 21:00 часот Албанец физички го нападнал Србинот Младен Ѓошиќ и го повредил во главата.

Според очевидци, Србинот поради ударите што ги добил е хоспитализиран во Клиничкиот центар во Приштина, јавува дописникот на Танјуг.

Случајот бил пријавен во во косовската полиција која, според мештаните, прво го привела таткото на нападнатиот Младен Ѓошиќ, додека само два часа подоцна го привела напаѓачот, кој исто така е жител на Доња Брњица.

Можете да прочитате

Екс припадник на ОВК уапсен во Македонија – Белград бара екстрадиција, Приштина ослободување

Дачиќ очекува од Македонија да го екстрадира Рамадани

Српската полиција ја опколи Лозница, се трага по напаѓачот на полицајците