Утрински Весник
Македонија

Јакимовски на изложба на олдтајмери: Да гласаме за број 3 да си ја зачуваме нашата татковина

Img 6658 Scaled.jpeg

Кандидатот за претседател Стевчо Јакимовски и носителската во Изборната единица 1 Добрила Андоновска денеска во на плоштадот Делфина присуствуваа на изложба на автомобилски олд тајмери.

„На плоштадот Делфина во Влае заедно со носителката на Изборна единица 1 Д-р. Добрила Андоновска поминав прексрасни мигови со сопствениците на олдтајмери. Иако се само сопственици на автомобили, од нив можеме да научиме многу работи како на пример како постојано да се грижиш за она што го сакаш и е дел од тебе. Така треба и сите ние, граѓани и политичари да се грижиме за нашата тактовина, затоа што наша и ни е единствена“ изјави претседателскиот кандидат и претседател на ГРОМ Стевчо Јакимовски.

Тој ги повика граѓаните на изборите да гласаат за бројот три.

„На 24 април и на 8 мај да гласаме за број 3 да гласаме Храбро за Македонија, за да си ја зачуваме нашата татковина“ порача Јакимовски.

Можете да прочитате

Таравари: Коалицијата Вреди е најдобрата гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Клековски: Не треба да го промениме Уставот додека не видиме знаци на добра волја од Бугарија, до тогаш треба да се справиме со криминалот и корупцијата

Петров и Богоев разочарани од сопартициите оти молчеа во Собранието на конститутивната седница