Утрински Весник
Балкан

(Видео) Хаос во Белград – Масовна крвава тепачка меѓу Делии и Гробари

Image 4.png

Српските медиуми јавуваат за жестоки пресметки во центарот на Белград меѓу Делиите и Гробарите. Навивачите се судриле кај споменикот на Вук Караџиќ во центарот. Во тепачката учествувале повеќе од 300 навивачи, а биле употребувани камења, цигли, палки, пиротехника…

Полицијата брзо реагирала, но има повредени и меѓу навивачите и полицајците. Уапсени се повеќе од 50 навивачи.

Можете да прочитате

(Видео) Од невреме во Хрватска гром запали куќа, автомобили заглавени во вода

(Видео) Протести во Тирана со експлозии пред влезот на Градското собрание

Германскиот емисар за Западен Балкан, Сарацин во Приштина на средба со Османи