Утрински Весник
Македонија

33-годишен струмичанец полово вознемирувал скопјанка во хотел

Policija 3.jpg

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 33-годишниот Б.С., поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полово вознемирување“, извести МВР.

“На 30.06.2024 во хотел во Стар Дојран, пријавениот полово вознемирувал скопјанка која била сместена во истиот хотел“, соопшти МВР.

Можете да прочитате

ЦУК: Активни се пет пожари – Покрај хеликоптерите денеска се активираат и ер-тракторите

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат

Таравари: Тримесечно бебе со траги на насилство, виновниците ќе бидат пронајдени и казнети