Утрински Весник
Македонија

Малолетник, двајца тинејџери и возрасен маж обвинети за обид за убиство

Soobrakajka Policija Ai Photobank.png

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Е.М.(38), А.Ф.(18), А.М.(18) и еден малолетник, сите од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 16.06.2024, по претходно нарушени меѓусебни односи, второпријавениот физички го нападнал Е.И.(23).

Истиот ден пријавените насилно влегле во неговиот дом, физички го нападнале и му нанеле повреда со нож.

Можете да прочитате

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори” и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и Црна Гора

Ова е телефонскиот број на кој може да му се јавите на министерот Таравари

Девојка пронајдена мртва на браната Градче кај Кочани